Hakan Evlek Mimarlık; planlama, tasarım, proje yönetim ve koordinasyonu konularını kapsayan disiplinler arası geniş bir alanda hizmet sunmaktadır.

  • Batıkent Mahallesi 9072 Nolu Cadde Latife Bilir Apt. Altı No:1 Şehitkamil/Gaziantep
  • +0555 555 55 55

Mimari Danışmanlık Hizmeti

Mimari Danışmanlık Hizmeti; inşaat ruhsatı aşaması ve öncesinde, 3194 Sayılı İmar Kanunu ve Meri İmar Yönetmelikleri çerçevesinde mimarlar tarafından verilen etüt-proje hizmetlerine verilen genel bir isimdir.

Rekabet ortamında kuruluşların, kurumların, şirketlerin uygulamaları gereken temel etiklerden birisidir. Temel olarak inşa edilecek veya yenilenecek bir yapının işverenin istekleri doğrultusunda mimarlar tarafından hazırlanması anlamına gelen Mimari Danışmanlık, çok yönlü bir iştir.

Proje veya etüt hizmeti alan kişilere bu sektörde işveren denir. İşverenler ticari amaçlı veya ihtiyaç dahilindeki tüm mekansal problemlerin giderilmesine yönelik teknik kişilerden destek almaktadır.

Mimari danışmanlık hizmeti adından da anlaşılacağı üzere bir ürün değil, inşaatı son ürün olarak düşünecek olursak bu ürünün geliştirme süreçlerinin hem öncesini hem de sonrasını kapsamaktadır. İnşaata başlamadan önce hazırlanacak projelerin önce fizibilitesi, maliyet analizleri, detaylı uygulama çözümleri, hatta malzeme önerileriyle taslak halinde işverene sunulan tüm dökümanları tarafımızca hazırlanır ve mevcut yönetmelikler çerçevesinde son şeklini verilerek teslim edilir.

Hakan Evlek Mimarlık olarak projelerimizi yılların bilgi birikimi ve altyapısıyla tasarım, teknik çizim, resim işlerini tamamen işverenini talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlamaktayız. Müşterilerimizin istekleri ve talepleri mimarlarımızın bilgi birikimiyle birleşmekte, en yüksek verim alınabilecek konseptler ortaya çıkartmaktayız. Mimarlarımız işletmelerin, şirketlerin çalışma alanlarına ve konseptlerine göre en iyi tasarımları hazırlamaktadırlar. Gerek klasik gerekse modern konseptler tamamen kişiselleştirilmiş olarak hazırlanıp tercihe sunulmaktadır.

mimari-danismanlik1