Hakan Evlek Mimarlık; planlama, tasarım, proje yönetim ve koordinasyonu konularını kapsayan disiplinler arası geniş bir alanda hizmet sunmaktadır.

  • Batıkent Mahallesi 9072 Nolu Cadde Latife Bilir Apt. Altı No:1 Şehitkamil/Gaziantep
  • +0555 555 55 55

Hakkımızda - Hakan Evlek Mimarlık

Image

10

Yılı Aşkın
Tecrübe

Hakan Evlek Mimarlık

Kurumsal

2012 yılından beri inşaat sektöründe bulunan Hakan Evlek, 2017 yılında Gaziantep'te kendi mimarlık firmasını kurmuştur.

Hakan Evlek Mimarlık; planlama, tasarım, proje yönetim ve koordinasyonu konularını kapsayan disiplinler arası geniş bir alanda hizmet sunmaktadır. Proje sürecinin ilk aşamalarından başlayarak, işveren ve ilgili makamlar ile koordinasyon ve işbirliği içinde yüksek standartlarda ve müşteri taleplerinin üst düzeyde göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Dünyadaki değişime ve gelişime paralel olarak yaptığımız işlerde görselliği ve işlevselliği harmanlayıp elde ettiğimiz tasarım ve uygulama bilgisi ile uzman olduğumuz tüm alanlarda en iyisi olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Misyonumuz

Hakan Evlek Mimarlık olarak, Projelerimiz, tasarımlarımız, ürünlerimiz, çözümlerimiz, yüksek iş ahlakımız ve içinde bulunduğumuz tüm toplumlar için değer yaratan bir şirket olmak için sürekli gelişim içerisindeyiz.

Hizmetlerimiz

Hakan Evlek Mimarlık

2012 yılından beri inşaat sektöründe bulunan Hakan Evlek, 2017 yılında Gaziantep’te kendi mimarlık firmasını kurmuştur. Hakan Evlek Mimarlık, yaklaşık 10 senedir kentsel ve mimari tasarımlar yapıyor. Kültür ve eğitim yapıları konusunda önemli çalışmaları bulunan Hakan Evlek Mimarlık ayrıca büyük ölçekli özel ve kamusal ofis yapılarında da önemli deneyime sahip.

Projelendirme sürecinde işin yapılma gerekçesinin ve ihtiyaç programının işverenle birlikte yorumlanması, gerektiğinde değiştirilip geliştirilmesi Hakan Evlek Mimarlık için tasarım aşamasının önemli bir bileşeni olarak kabul edilir. “Etkileşimli mimarlık” olarak tanımladıkları bu süreç ile sadece yapı kullanıcıları değil, yapı ya da yapılar bütününün mekânsal değerlerinden dolaylı olarak etkilenen bütün bireylerin düşünülmesi ile Hakan Evlek Mimarlık projelerine zamansız bir değer katma çabasındadır. Kullanıcıya iyi işlevlenen ve sosyal sürdürülebilirlikli mekanlar sunulurken, bu mekanlarla kent dokusu ya da peyzaj içinde karşılaşan bireylere bağlam ile ilişkilenebilen, hafızada kalıcı zamansız imgelenmeler tasarlanır.

Tüm projelerde yapı veya yapılar bütününün mevcut çevre koşulları ve dokusu ile uyumlu bir denge kurmasına özen gösterilirken, mekânın özgün ve şiirsel yorumu yalın diliyle fark edilmesini sağlar. Bağlamından gelen verilerin tasarımlara yön vermesi Hakan Evlek Mimarlık projelerinin ortak paydası olarak kabul edilebilir. Yapıların formu, temel geometrik bileşenlerin şiirsel bir nitelik arayışı ile kompozisyonlanması ve tektonik özgünlüğün çevre ile ölçeklenmesi ile üretilir. Kullanımı kolay ve içinde iken farklı perspektiflerle zenginleşen iç mekanlar, insan hareketlerini kısıtlamak veya kullanımı dikte etmek yerine kullanım çeşitliliğini teşvik eden bir sosyal sürdürülebilirlik anlayışıyla tasarlanır. Mekanların birey hafızasına ve toplumsal ilişkilere yeni zenginlikler katabileceğine inanan Hakan Evlek Mimarlık, mekânsal kompozisyonlarda açık ve kapalı ortak sosyal alanların gerekliliğini her projede başat kabul eder. Malzemenin ise, mekânsal atmosferin zenginliğine katkıda bulunan önemli bir duyumsal bileşen olduğunu bilerek malzemeler en yalın haliyle bırakılır. Tasarlanan doluluk boşluk ve perspektif ilişkileri ile gün ışığının farklı saatlerde mekâna kattığı değişken atmosfer iç mekanların en çarpıcı özelliğidir.

Mekânın ve mekan kullanımının düşünsel boyutuna önem vermenin yanı sıra, yapı bileşenlerinin tüm ayrıntılarıyla detaylandırılması, temel tasarım üretim prensibidir. Kentsel tasarım ölçeğinden detay ölçeğine kadar imalata dair tüm dokümanlar uzman danışmanlarla birlikte ofisin kendi bünyesinde üretilir.

“Sosyal ilişkileri besleyen mekanların organizasyonundan, duyuları bağlayan malzemelerin keşfine uzanan süreçte, her proje kullanım ve deneyim farklılıklarıyla birlikte tasarlanır. Sonuç, mimari tasarımda işlevsellik incelik, bütünlük ve tinselliktir.” sözleri ile kendi mimarlık anlayışını ifade eden Hakan Evlek Mimarlık, tasarım sürecinin dinamizmine inanarak, farklı jenerasyonlardan ve farklı alanlardan insanlarla beraber çalışmaya önem vermektedir.

100

Tamamlanan
Proje

30

Devam Eden
Proje

20

İş
Ortağı

500

Mutlu
Müşteri